WIOSNA W INWESTYCJACH

Kwiecień obrodził w umowy na dofinansowanie ważnych inwestycji w gminie Miłki. Tuż po świętach, w piątek 9 kwietnia br., podpisana została umowa na dofinansowanie budowy biologicznej oczyszczalni ścieków wraz z wszelkimi podłączeniami w miejscowości Lipowy Dwór oraz na realizację tzw. spinki wodociągowej Ruda – Rydzewo – Kleszczewo, która zdecydowanie poprawi zaopatrzenie w wodę. Całkowity koszt tych dwóch inwestycji wyniesie 2 170 990, 27 zł, z czego 1 142 543 zł pokryje dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Natomiast w środę 28 kwietnia br. wójt Barbara Mazurczyk i członkini Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Sylwia Jaskulska podpisały w Miłkach umowę na dofinansowanie budowy miłkowskiego targowiska. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 312 440,42 zł, zaś wartość wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 200 708 zł.