Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne INFORMACJE

1. ATRAKCYJNE DZIAŁKI DO SPRZEDAŻY W GMINIE MIŁKI    Więcej >>

2. PODMIOTY PROWADZĄCE DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE OPRÓŻNIANIA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH I TRANSPORCIE NIECZYSTOŚCI CIEKŁYCH Z TERENU GMINY MIŁKI   WIĘCEJ >>

3. HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH z terenu gminy  Więcej >>

4. HARMONOGRAM KONSERWACJI I NAPRAWY DRÓG GMINNYCH  2017  Więcej >>

5. USUWANIE AZBESTU 2017 r. w GMINIE MIŁKI Więcej >>

6. KALENDARZ WYDARZEŃ i IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ OŚRODEK KULTURY w ROKU 2017 Więcej >>

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JAGODNE WIELKIE III W WOJEWÓDZTWIE

Rozstrzygnięto VI edycję konkursu ,,EKO-SOŁECTWO", która polegała na zbiórce elektroodpadów. Łącznie w edycji uczestniczyło 36 sołectw z terenu Warmii i Mazur. Sołectwo Jagodne Wielkie dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób zebrało 10 ton elektrośmieci i zajęło III miejsce w województwie. Winszujemy inicjatywy oraz zaangażowania wielu osób, a w szczególności składamy gratulacje Pani Sołtys Annie Kowal.

NIEZWYKŁY WIECZÓR WIGILIJNY w JAGODNYM WIELKIM

W niedzielę 18.12.2016r. w świetlicy wiejskiej w Jagodnym Wielkim odbył się niezwykły Wieczór Wigilijny połączony z jasełkami z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości: Wójta Gminy Miłki Barbary Mazurczyk i Proboszcza Parafii w Rydzewie Ks. Sławomira Kudrawca. W przygotowania sołeckiego święta zaangażowało się wielu mieszkańców: rodziny przygotowały wspólny stół dań wigilijnych. Organizatorzy: Sołectwo Jagodne Wielkie serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym, a w szczególności dzieciom i dorosłym za udział we wspólnym święcie.

PO RAZ TRZECI WYGRANA DLA RYDZEWA

18.12.2016r. podczas kiermaszu świątecznego w Wydminach: Teresa Pawelczyk, Krystyna Grzonka, Janina Knap i  Jadwiga Charubin ze Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Rydzewa zajęły I miejsce w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Tak napisano na stronie GOK Wydminach o naszej szopce ,, W kategorii dorośli I miejsce zdobyło Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Rydzewo. Zwycięska szopka z Rydzewa wzbudzała ogromny zachwyt wszystkich przybyłych na kiermasz. Podziwialiśmy kunszt i precyzję wykonania wszystkich elementów tej wyjątkowej szopki, która kręciła się wokół swojej osi.”

Mieszkańcy Rydzewa. Gratulacje i tak trzymać

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W RYDZEWIE

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Rydzewie w dniu 17.09.2016r. z inicjatywy Sołectwa i Sołtysa wsi Rydzewo przy współpracy Urzędu Gminy Miłki odbyła się impreza sportowa, połączona z pokazem resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Impreza zgromadziła ponad 40 zawodników w trzech konkurencjach sportowych: biegi na dystansie 5km , 2,5 km 200m , Nordic walking na dystansie 2,5km oraz wyścigi rowerowe na 13 km, które skupiły najwięcej uczestników.

W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzewie - Monika Michalak oraz Ksiądz Proboszcz Sławomir Kudrawiec, który pomagał przy dekoracji zawodników. Panie wzięły udział w marszu Nordic walking.

11 MARCA DZIEŃ SOŁTYSA

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk składa wszystkim sołtysom z terenu Gminy Miłki  podziękowanie za niezwykle trudną pracę na rzecz rozwoju społeczności lokalnej oraz poprawy jakości życia naszych mieszkańców.

Życzę Państwu samych sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, przyjaznych ludzi, z którymi Państwu przyjdzie współpracować.

                                                                                                         Wójt Gminy Miłki

                                                                              Barbara Mazurczyk  

PODZIĘKOWANIA OD MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA >>

ŻYCZENIA OD DYREKCJI WARM.MAZ.ODDZ. ARiMR >>

JASEŁKOWY WIECZÓR W RYDZEWIE

Kiedy w kalendarzu ukazuje się magiczny, ostatni miesiąc w roku- grudzień, każdy z nas zaczyna myśleć o Bożym Narodzeniu, prezentach, kolędnikach i nowym roku. Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Ponieważ Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi, fakt ten zainspirował  Stowarzyszenie Promocji      i Rozwoju Rydzewa do kultywowania  tradycji jasełkowej w  małej rodzinie jaką tworzymy my - członkowie stowarzyszenia, nasze dzieci i rodzice oraz  wszyscy mieszkańcy Rydzewa. Dzięki dofinansowaniu z projektu realizowanego w ramach zadania publicznego finansowanego przez Wójta Gminy Miłki , pt:,, Świetlica z duszą, coś fajnego  dla każdego ", dn. 12.12.2015 w świetlicy wiejskiej w Rydzewie odbyły się jasełka pt: ,,Od zwiastowania do narodzin"  z udziałem dzieci i dorosłych. W imieniu Stowarzyszenia Promocji  i Rozwoju Rydzewa przybyłych gości przywitała sołtys Rydzewa p. Janina Radomska oraz prezes stowarzyszenia p. Stanisław Grzonka.

Czytaj całość klikając na TYTUŁ

Drugie Wojewódzkie Forum Odnowy Wsi już 19-20 listopada 2015

Serdecznie zapraszamy na Wojewódzkie Forum Odnowy Wsi „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”, które odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2015 r. w Hotelu Zamek Ryn w Rynie (Plac Wolności 2). Forum będzie podsumowaniem ostatniego okresu wdrażania Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz spojrzeniem w przyszłość.

Kliknij na tytuł aby przeczytać cały tekst