OTWARCIE BIOLOGICZNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCI KONOPKI NOWE

W przepiękne sobotnie popołudnie (27 sierpnia 2016), w obecności zaproszonych gości odbyło się uroczyste otwarcie Biologicznej Oczyszczalni Ścieków w Konopkach Nowych. W niezwykle przyjaznej, wręcz upalnej atmosferze nastąpiło przecięcie wstęgi, goście i mieszkańcy mogli obejrzeć oczyszczalnię i zapoznać się z zastosowaną technologią. Dzieci przygotowały na tę okoliczność specjalny występ oraz piosenkę o oczyszczalni, zebrały zasłużony aplauz. Po części oficjalnej odbył się festyn dla dzieci a następnie dla „starszej młodzieży”. Przy okazji goście mogli zwiedzić Spółdzielnię Socjalną.

Wszyscy podkreślali, iż miejscowość Konopki Nowe jest przykładem bardzo pozytywnych przemian. Wyremontowane bloki (inicjatywa mieszkańców), świetlica gminna, boisko, biologiczna oczyszczalnia ścieków, spółdzielnia socjalna najlepiej świadczy o włodarzach oraz jej mieszkańcach.   Te przemiany dają asumpt do planowania dalszych zadań i przedsięwzięć z korzyścią dla całej gminy, a przede wszystkim dla jej mieszkańców .

Łączna wartość inwestycji: 686 489,43 zł została sfinansowana ze środków: Agencji Nieruchomości Rolnych Filia w Suwałkach [467 489,43 zł] przy udziale pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Olsztynie [219 089,43 zł]

Przywitanie gości przez Panią Wójt Barbarę Mazurczyk

Zaproszeni gości oraz mieszkańcy Konopek Nowych