Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GOŚCIE Z CZERNIACHOWSKA W MIŁKACH

 18 sierpnia Miłki odwiedziła delegacja rosyjska z Czerniachowska w Obwodzie Kaliningradzkim – wicemer Stanisław Edwardowicz Pretko i przedstawicielka rady rejonowej Swietłana Stiepanowa. Była to pierwsza wizyta robocza, związana ze wspólnym projektem inwestycji wodno-kanalizacyjnych, który w ramach współpracy partnerskiej Miłki i Czerniachowsk pragną złożyć do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja.

Spotkanie takie było bardzo potrzebne, aby przede wszystkim ustalić zakres możliwych do wykonania zadań, bowiem muszą być one u obu partnerów porównywalne. Udało się porozumieć, co do tej kwestii. Podpisana została deklaracja współpracy i ustalono, że partnerzy będą wspólnie wnioskować o środki na inwestycje do 1 miliona euro. Pozwoli to gminie Miłki na: dofinansowanie budowy kontenerowej oczyszczalni ścieków w Lipowym Dworze, przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Rudzie, budowę kolektora przerzutowego ścieków Miłki-Ruda oraz wodociągu na ul. Suwalskiej w Miłkach. Wniosek będzie przygotowywany i składany wspólnie z Czerniachowskiem, natomiast rozliczenie realizacji każdy z partnerów złoży oddzielnie.

[tekst i zd. Wojciech Darski]