Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DOŻYNKI GMINNE 2017


    W niedzielę 10 września na stadionie w Miłkach odbyły się Dożynki Gminne. Najważniejszym punktem tegorocznego Święta Plonów była ceremonia nadania sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkach. Ufundowany przez komitet mieszkańców gminy sztandar podkreślił pięknie 70 rocznicę funkcjonowania OSP w Miłkach. W związku z tym miłkowska ceremonia zgromadziła wielu szacownych gości, reprezentujących władze wojewódzkie i powiatowe, a także sąsiedzkie samorządy. Ku niebywałej radości zebranych, wśród zgromadzonych na trybunie gości znalazła się też popularna para aktorska – Katarzyna i Cezary Żakowie, którzy stali się… miłczanami, gdyż zamieszkali w gminie Miłki.

Korowód dożynkowy prowadzili starostowie tegorocznych Dożynek – państwo Halina i Jarosław Pieńczykowscy z Marcinowej Woli. Po części ceremonialnej rozpoczęła się wspaniała zabawa. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: „Kalina”, „Marcinianki” i „Unisono” oraz gościnnie tańczące dziewczęta z Węgorzewa. Gwiazdą wieczoru był zespół „Ukrainian Folk”. Nie obyło się też bez tradycyjnych konkursów. Za najpiękniejszy został uznany wieniec dożynkowy z Rydzewa (drugie miejsce – Kleszczewo, trzecie – Jagodne Wielkie), zaś w turnieju sołectw, do którego stanęło siedem drużyn, najlepsza okazała się Marcinowa Wola (kolejne miejsca: Paprotki, Miłki, Rydzewo, Lipowy Dwór, Ruda i Jagodne Wielkie). Dopisała pogoda i widownia – tegoroczne Dożynki trzeba uważać za bardzo udane.

Na ręce Pani Wójt wpłynęły pisma ws. Dożynek od:

1) Posła na Sejm RP. Andrzeja Maciejewskiego WIĘCEJ >>

2) Posła na Sejm RP. Jerzego Gosiewskiego WIĘCEJ >>

3) Senator RP. Małgorzaty Kopiczko WIĘCEJ >>

4) Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski WIĘCEJ >>