Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ROZBIÓRKA GRODZENIA NIERUCHOMOŚCI PRZYLEGŁYCH DO POWIERZCHNIOWYCH WÓD PUBLICZNYCH


Zgodnie z Art. 194 pkt. 2 Prawa Wodnego Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. (t.j. Dz. U. z 2015 r. Nr 239 z późn. zm) „Kto grodzi nieruchomości przyległe do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, podlega karze grzywny."
Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie Rejonowy Oddział w Giżycku prosi o niezwłoczną rozbiórkę grodzenia.

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie Rejonowy Oddział w Giżycku prosi o niezwłoczne uregulowanie spraw związanych z istniejącym pomostem tj. uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego w formie decyzji Starostwa Powiatowego w Giżycku, a następnie zawarcie umowy ze ZMiUW w Olsztynie na użytkowanie gruntu pokrytego wodami jeziora. W przypadku niewypełnienia powyższych formalności ZMiUW sprawę skieruje do dalszego postępowania skutkującego karą finansową i rozbiórką. Niezbędne informacje na powyższy temat można uzyskać w Rejonowym Oddziale Giżycko przy ul. Łuczańskiej 1 tel. (87)428.42.89 lub na stronie internetowej ZMiUW w Olsztynie: www.aeomeliocortal.pl