Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

AKTYWNIE SPORTOWO MINĘŁY OSTATNIE WEEKENDY W OLIMPII MIŁKI

Inaugurację sezonu ringo 2017 nasi zawodnicy mają za sobą. W Goszczynie (woj. mazowieckie) odbył się Ogólnopolski Turniej Ringo. Pierwszy turniej w tym roku przyciągnął tłumy zawodników z najsilniejszych ośrodków ringo w Polsce. Zawodnicy z Olimpii wystąpili w 9 osobowym składzie i wypadli bardzo dobrze.

Anna Szporko zwyciężyła w kategorii żaczka z kolei brat Ani- Bartek zwyciężył w kategorii kadet dokładając do osiągnięć brąz zdobyty wraz z Dawidem Grzelakiem w dwójkach chłopców do lat 16. W kategorii młodziczka Olimpię reprezentowały 4 zawodniczki: Martyna Rydzewska zdobyła drugie, Marta Lejman trzecie, Gabrysia Dziemianowicz czwarte a Ola Jenczyk siódme miejsce. Nasze młodziczki zagrały jeszcze w dwójkach dziewcząt do 13 lat, Martyna z Martą zdobyły pierwsze a Gabrysia z Olą drugie miejsce. W kadetkach wystąpiły Zuza Kamińska i Gabrysia Romejko. Zuza zajęła trzecie a Gabrysia czwarte miejsce, a razem zdobyły drugie miejsce w kategorii dwójki dziewcząt do lat 16. Za tydzień wyjazd do Jedlicza (woj. podkarpackie),w  identycznym składzie.

Niedziela należała do rywalizacji piłkarskiej. Juniorzy w roli gospodarzy podejmowali aktualnego lidera grupy 1 II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych - Mamry Giżycko. Goście przyjechali wypasionym autobusem, zawodnicy jednakowo ubrani w klubowe stroje w dodatku mieli wystąpić w najmocniejszym składzie. Nasi zawodnicy bez cienia obaw rozpoczęli spotkanie. Wysokie tempo i składne akcje naszego zespołu mogły się podobać najbardziej wybrednym kibicom i z minuty na minutę Olimpia zdobywała przewagę na boisku. Samą przewagą  meczu się nie wygrywa, potrzebne były bramki na koncie Olimpii. Kolejne akcje stwarzały sytuacje podbramkowe, ale albo brakowało precyzyjnego strzału albo ostatnie podanie było nie celne. Kilka razy nasi piłkarze zagrozili bramce rywala, ale ostatecznie Szymon Janczurewicz zdobył bramkę i wynikiem 1:0 wygraliśmy to spotkanie. Olimpia awansowała na czwarte miejsce w tabeli. W przyszłą niedzielę o godz.11.00 Olimpia podejmie na swoim boisku Granicę Kętrzyn, klub w który występował trener Marek Gil.
Na wyjeździe wystąpili seniorzy Olimpii w rywalizacji z Tytanem Łankiejmy. Był to mecz walki jak większość pojedynków na wyjeździe. Ten mecz był wyjątkowy również ze względu na stronniczość sędziego.
Jak można wytłumaczyć decyzję sędziego, który najpierw uznał bramkę strzeloną przez Nasz zespół i gdy zawodnicy Tytanu ustawili piłkę na środku boiska, wezwał kapitana Olimpii
i zakomunikował, że cofa bramkę strzeloną bo piłka wyszła poza linię boiska by chwilę później zakomunikować, że jednak był spalony. Po tej bramce mógł być remis 2:2, a ta sytuacja wprowadziła w Naszych szeregach zdenerwowanie. Sędzia nadal podejmował kontrowersyjne decyzje przeciwko Olimpii. Nasz zespół bobrze prezentował się w tej potyczce, lecz przy stronniczym sędziowaniu na słabym poziomie uległ 1:4. W przyszłą sobotę o godz. 16.00 seniorzy zagrają na wyjeździe z Fortuną Wygryny.
                                                                                                                                                                            Marek Gil