• Znajdujesz się tutaj:

Webinarium ,,Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi w gospodarstwie rolnym’’

Webinarium ,,Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi w gospodarstwie rolnym’’

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, zaprasza na webinarium pod tytułem ,,Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi w gospodarstwie rolnym’’, które odbędzie się 13 maja 2020 r.  godz. 10:00.

Problemy z kurczącymi się zasobami wody pitnej są zauważalne coraz częściej w różnych krajach na wielu kontynentach. Niestety taka sytuacja występuje również na terenie naszego kraju, susze które od kilku lat występują w Polsce przyczyniają się do zmniejszenia zasobów wodnych. Celem organizowanego webinarium jest zwrócenie uwagi na zasoby wody występujące w naszym kraju oraz metody, które wspomagają racjonalne gospodarowanie tymi zasobami. W webinarium poruszone zostaną tematy związane z zabiegami oraz metodami ograniczającymi skutki suszy ze szczególnym uwzględnieniem:

• retencji wód powierzchniowych;

• zabiegów melioracyjnych;

• zabiegów agrotechnicznych wpływających na poprawę struktury gleby;

• nawadniania upraw.

Do udziału w webinarium zapraszamy przede wszystkim rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, szkoły rolnicze, doradców rolniczych oraz przedstawicieli samorządów lokalnych, jednostek naukowych i organizacji działających na rzecz rolnictwa.

Warunkiem udziału w internetowym seminarium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Na adres e-mail użyty podczas rejestracji w dniu 12.05.2020 r. zostanie przesłany link do strony na której odbędzie się webinarium.

Osobą odpowiedzialną za organizację webinarium jest dr inż. Paweł Urbanowicz

tel. 665 895 606

e-mail: p.urbanowicz@w-modr.pl

 
Dodaj do zakładek Link.