• Znajdujesz się tutaj:

Adoptuj czworonożnego przyjaciela! Odwiedzamy Schronisko w Pudwągach w Światowy Dzień Zwierząt

Dziś, 4 października, obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, który przypomina nam, jak ważne są dla nas wszystkie istoty zamieszkujące naszą planetę – zarówno te domowe, jak i dzikie.

W trosce o naszych czworonożnych pupili dokonaliśmy wizji w schronisku dla Zwierząt w Pudwągach. Gmina Miłki w ramach realizacji obowiązku wynikającego
z zapobiegania bezdomności zwierząt oraz opieki nad zwierzętami bezdomnymi, które zawarte zostały w ustawie z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. 2019 poz. 122 z późn. zm.) ma obowiązek  utrzymania  psów odłowionych z terenu Gminy Miłki w schronisku. Każdy z nich ma za sobą swoją historię, ale wspólnym mianownikiem jest potrzeba miłości i ciepła.

Chcielibyśmy poinformować, że wszystkie psy odebrane z terenu Gminy Miłki przebywają w miejscu,  które zapewnia im opiekę, wyżywienie oraz odpowiednie warunki bytowe. Naszym priorytetem jest dobro zwierząt,  każdemu z nich zagwarantowano profesjonalną opiekę. Schronisko  dąży do tego, by jak najszybciej znalazły nowy, kochający dom 🏠🐕.

Zachęcamy osoby zainteresowane adopcją do kontaktu ze schroniskiem w Pudwągach, gdzie możecie znaleźć swojego przyszłego czworonożnego przyjaciela 🐶❤️. Adopcja to nie tylko szansa na nowy dom dla psa, ale także gest miłości i odpowiedzialności wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Jeśli czują się Państwo samotni w pustym domu, to pies jest właśnie idealnym remedium! Psy oferują coś, co w ludzkich relacjach bywa rzadkością – bezwarunkową miłość, wnosząc do życia swoich opiekunów ogrom radości, a pozytywna relacja z nimi niesie także wiele korzyści dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Adoptując psiaka, nie tylko zyskujecie oddanego kompana, ale także dajemy sobie i jemu szansę na lepsze życie. Jako opiekunowie czworonoga szybko zapomnicie o nudzie, a wesołe merdanie ogonkiem i poszczekiwanie przywita Was za każdym razem gdy wrócicie do domu.

Podejmując decyzję o adopcji czworonoga, warto mieć świadomość, że każde zwierzę ma wiele potrzeb, za których zaspokojenie będziemy odpowiedzialni.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie i zaangażowanie w troskę o bezdomne zwierzęta w naszej gminie!