POWIATOWO-GMINNE DOŻYNKI 2021 W MIŁKACH

W niedzielę 12 września w Miłkach odbyły się powiatowo-gminne Dożynki 2021. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta celebrowana w miłkowskiej świątyni przez ks. Marcelego Ogara i ks. Alfonsa Karpiesiuka. Następnie orszak dożynkowy, który prowadzili jadący bryczką starostowie – Anna i Adam Kurpiel z Marcinowej Woli, przemaszerował na stadion w Miłkach. Tutaj nastąpiło otwarcie uroczystości, a wójt Barbara Mazurczyk, wraz ze starostą giżyckim Mirosławem Dariuszem Drzażdżewskim, przywitali gości, wśród których byli m.in.: posłanka na Sejm RP – Anna Wojciechowska, przewodnicząca Rady Powiatu Giżyckiego – Monika Łępicka-Gij, prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior – Magdalena Fuk oraz komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Giżycku – brygadier Tomasz Siemieniuk. W późniejszym czasie dojechała też Jolanta Piotrowska z Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz poseł na Sejm RP – Wojciech Kossakowski. Przed sceną złożono siedem pięknych wieńców dożynkowych, wykonanych przez mieszkańców: Kleszczewa, Paprotek, Miłek, Konopek Nowych, Marcinowej Woli, Wyszowatych i Rydzewa. W tym roku postanowiono wszystkie wieńce uhonorować równorzędnymi nagrodami, podobnie jak stoiska sołeckie i cztery drużyny – Rydzewo, Miłki, Paprotki i Marcinowa Wola – występujące w Turnieju Sołectw, ale swoją komisję konkursową powołała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, która sklasyfikowała trzy wieńce, przyznając pierwsze miejsce Marcinowej Woli, drugie – Paprotkom i trzecie – Kleszczewu. Publiczność dożynkowa dopisała i miał kto oklaskiwać wspaniałe występy artystyczne oraz korzystać z wielorakich atrakcji, skierowanych zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Pomimo, że piękną początkowo pogodę pod wieczór popsuły nieco opady deszczu, nie przeszkodziło to wcale w wesołej zabawie i tańcach, które trwały prawie do północy.

Dodaj do zakładek Link.