Palisz? Zrób bezpłatne badania płuc

Tegoroczny etap „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych” w kierunku wykrywania raka płuca na terenie powiatu giżyckiego odbywa się pod patronatem honorowym Starosty Giżyckiego. Program realizuje Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie w partnerstwie z firmą Affidea Polska.

Z bezpłatnej tomografii komputerowej klatki piersiowej mogą skorzystać mieszkańcy powiatu giżyckiego, którzy:

• są w wieku 50-70 lat,
  • palą bądź palili minimum jedną paczkę papierosów (bądź innych produktów tytoniowych) dziennie od co najmniej 20 lat.

Badania odbywać się będą w dwóch Centrach Diagnostycznych w Olsztynie: Affidea Olsztyn ul. Niepodległości 44 oraz Affidea Olsztyn ul. Żołnierska 18A do dnia 19 grudnia 2018 r. bądź do wyczerpania puli miejsc.

Realizator projektu przygotowuje również bezpłatny transport do Olsztyna i z powrotem dla osób, które zgłoszą chęć udziału w takim badaniu.

Osoby chcące poddać się badaniu tomografii komputerowej klatki piersiowej, mogą już teraz się na nią zapisać telefonicznie pod numerem (22) 44 11 106, od poniedziałku do piątku w godz. 07:00-20:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 08:00-19:00. Do jej wykonania niezbędne jest skierowanie (będzie można je również otrzymać od lekarza specjalisty na miejscu – w placówce Affidea).

Bezpłatny transport przebiegać będzie w następujący sposób:

Przejazd z powiatu oleckiego w dniach 09.10.2018 r. i 18.10.2018 r.:

– wyjazd z Olecka  godz. 7.40 z dworca PKS,

– wyjazd z Wydmin godz. 8.15 z przystanku autobusowego,

– wyjazd z Miłek godz. 8.50 z przystanku autobusowego,

– wyjazd z Rynu godz. 9.30 z przystanku autobusowego

Przejazd z powiatu gołdapskiego w dniu 16.10.2018 r.:

-wyjazd z Olecka do Gołdapi ok. 7.20 z dworca PKS,

– wyjazd z Gołdapi godz. 8.00 z dworca PKP,

– wyjazd z Kruklanek  godz. 9.00 z przystanku autobusowego,

– wyjazd z Rynu godz. 9.40 z przystanku autobusowego,

ok. godz. 11.00 dojazd do Olsztyna na ul. Żołnierską  i przejazd na ul. Niepodległości.

Kolejne terminy transportów będą ustalane po 18.10.2018 r., wszelkich informacji w tej sprawie udzieli również Infolinia.