Dożynki Gminne w Miłkach 2018

W niedzielę 9 września br. w Miłkach odbyły się Dożynki Gminne. Po nabożeństwie i święceniu wieńców w miejscowym kościele korowód dożynkowy przeszedł na stadion gminny, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Wójt Barbara Mazurczyk przywitała mieszkańców gminy oraz gości, po czym przyjęła bochen dożynkowego chleba z rąk starostów tegorocznych Dożynek – państwa Anety i Marka Bajkowskich z Paprotek. W części artystycznej wystąpiły miejscowe i gościnne zespoły wokalno-taneczne, zaś grupa animatorów z ośrodka „Gwarek” na Pięknej Górze przygotowała atrakcyjne zabawy dla dzieci i gry dla starszych. Komisja oceniła dożynkowe wieńce – w tym roku wygrał wieniec z Kleszczewa, wyprzedzając wieniec z Rydzewa, zaś trzecie miejsce ex aequo zdobyło Jagodne Wielkie, Paprotki i Lipowy Dwór. W widowiskowym i emocjonującym konkursie sołectw – do którego zgłosiły się niestety jedynie trzy drużyny – pierwsze miejsce wywalczył Lipowy Dwór, wyprzedzając Paprotki i Jagodne Wielkie. W maratonie konkursowym zbierania pieczątek nagrodę główną – rower ufundowany przez Delikatesy Centrum z Miłek – wylosował Wiktor Szydłowski. Wielkim powodzeniem cieszyły się liczne stoiska z łakociami, ciastami, nalewkami i przegryzkami. W konkursie „Stoisko na medal” pierwsze miejsce zajęło stoisko Szkoły Podstawowej w Staświnach, drugie – stoisko ZPO Miłki, a trzecie – stoisko Stowarzyszenia Miłośników Kleszczewa i sołectwa Kleszczewo. Za udział uhonorowano stoiska: Jagodnego Wielkiego, zespołu „Kalina” i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miłkach. Zabawa przy starych przebojach grupy Boney M. trwała do późnych godzin wieczornych.

Dodaj do zakładek Link.