SZANOWNI RODZICE

ZAPROSZENIE

Uprzejmie zapraszam Państwa na bezpłatne szkolenia, które odbędą się w dniach 16 i 23 marca o tematyce „Działam w sieciach społecznościowych” oraz ”Rodzic w Internecie” (26 marca, 2 kwietnia, 9 kwietnia w SP w Rydzewie i 27 marca, 3 kwietnia i 10 kwietnia w ZPO w Miłkach).

Szkolenie „Rodzic w internecie” w szeroki i różnorodny sposób podejmuje kwestie bezpieczeństwa w sieci. Uczy wychwytywania treści, które wpływają negatywnie na emocje czy psychikę dziecka i pokazuje, jak na nie reagować. Daje wskazówki, jak : odróżnić treści legalne od nielegalnych, korzystać z cyfrowych zasobów kultury i źródeł internetowych. Pokazuje, jak poruszać się w e-administracji, złożyć wniosek Rodzina 500+, uzyskać Kartę Dużej Rodziny czy korzystać z usług związanych ze zdrowiem. Trenerzy szkoleń zwracają również uwagę na aspekty prowadzenia profilu w mediach społecznościowych i konieczność dbania o dobry wizerunek dziecka. Pokazują też, jak reagować na hejt, trolling, kradzież treści. „Rodzić w Internecie” porusza też kwestie rozmów video, korzystania ze smartfonów, banków zdjęć/klipów/dźwięków, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i korzystania z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i smartfonach.

Formularz Zgłoszeniowy do projektu znajdą Państwo na stronie internetowej gminy Miłki www.gminamilki.pl, w Urzędzie Gminy Miłki jak również w Szkołach Podstawowych w  naszej Gminie.

Zapraszam
Barbara Mazurczyk
Wójt Gminy Miłki

Załączniki

Dodaj do zakładek Link.