Szanowni Państwo,

ogłaszamy dodatkowy nabór do objęcia usługą Teleopieki domowej dla mieszkańców gminy Miłki. Osoby chętne mogą zgłaszać się osobiście lub przez najbliższą rodzinę, sąsiadów, znajomych do Urzędu Gminy lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłkach.

 

Podopieczny musi:

– być mieszkańcem gminy Miłki,

– być osobą starszą po 60 r.ż., samotną, schorowaną,

– opłacać terminowo należności za abonament telekomunikacyjny,

– posiadać kartę SIM z numerem, który nie jest w żaden sposób zastrzeżony lub ukryty,

– być osoba zdrową psychicznie i rozumieć zasady przeznaczenia i działania powierzonego urządzenia „PRZYCISKU ŻYCIA”,

– wypełnić danymi niezbędne dokumenty, pozwalające na uruchomienie systemu w miejscu zamieszkania Podopiecznego.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Miłkach
tel. 87 555 90 62

oraz Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miłkach

tel. 87 428 18 01
 

Krajowy Samorządowy System Teleopieki Domowej dla Seniorów to innowacyjne rozwiązanie w zakresie poprawy opieki nad osobami starszymi w środowisku zamieszkania. Przywoławczy system alarmowy jest sprofesjonalizowanym systemem powiadamiania jednostek Państwowych Służb Ratownictwa, współpracującym w uzgodnionych procedurach z państwowym systemem ratownictwa. Stanowi doskonałe uzupełnienie krajowego systemu 112. Teleopieka kierowana jest do osób wymagających stosownej akcji ratowniczej w momencie, kiedy nie są w stanie wezwać pomocy w tradycyjny sposób. 

Załączniki

  • pdf teleopieka
    Wielkość pliku: 170 KB Pobrania: 453
Dodaj do zakładek Link.