Informacja dla Mieszkańców Gminy Miłki.

Szanowni Państwo zgodnie z nową ustawą wójt do dnia 31 maja każdego roku przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy.

Rada gminy rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę. Debata nad raportem odbędzie się 26 czerwca  o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Miłkach podczas X sesji Rady Gminy Miłki.

W debacie nad raportem mogą zabrać głos mieszkańcy gminy. Osoby, które chciałyby zabrać głos w debacie nad raportem muszą złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy Miłki pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie należy przekazać do dnia poprzedzającego sesję. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu wg kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Gminy Miłki zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Barbara Mazurczyk
Wójt Gminy Milki