• Znajdujesz się tutaj:

INFORMACJE O PRZYSTĄPIENIU DO PROGRAMU USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERNU GMINY MIŁKI W ROKU 2018

Usuń azbest ze swojej posesji

Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami informuje o przystąpieniu do Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla gmin będących uczestnikami Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami (Gmina Banie Mazurskie, Gmina Budry, Gmina Giżycko, Miasto Giżycko, Gmina Kruklanki, Gmina Miłki, Gmina Orzysz, Gmina Pozezdrze, Miasto i Gmina Ryn, Gmina Srokowo, Miasto i Gmina Węgorzewo, Gmina Wydminy). Dotacje będą udzielane na usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów, których właścicielami są: jednostki samorządu terytorialnego i Skarb Państwa, osoby fizyczne, rolnicy, kościoły i związki wyznaniowe, stowarzyszenia, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, rodzinne ogrody działkowe (PZD), jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi, spółki prawa cywilnego i handlowego.

Typy projektów:

a) demontaż pokrycia dachowego lub innych wyrobów zawierających azbest,

b) transport odpadu niebezpiecznego z miejsca rozbiórki do miejsca unieszkodliwienia,

c) unieszkodliwienie poprzez składowanie odpadu niebezpiecznego na składowisku.

WAŻNE:

W ramach programu przewidziane jest dofinansowanie w formie dotacji:

a) do 85% kosztów kwalifikowanych ze środków udostępnionych przez WFOŚiGW w Olsztynie, nieprzekraczające 300 zł za 1 tonę unieszkodliwionych odpadów zawierających azbest.

b) pozostałą część kosztów zadania pokrywa wnioskodawca

Formularz wniosku o zakwalifikowanie do Programu Dotacyjnego dostępny jest w biurze obsługi klienta Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami, ul. Pocztowa 2, 11-500 Giżycko na stronie internetowej www.mzmgo.mazury.pl oraz gmin będących uczestnikami Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami i ich stronach internetowych.

Kompletny wniosek należy złożyć w sekretariacie Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami, ul. Pocztowa 2, 11-500 Giżycko lub właściwym dla zamieszkania Urzędzie Gminy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 marca 2018 r. (do godz. 15.00).

DOFINANSOWANIU NIE PODLEGA NOWE POKRYCIE DACHOWE !!!

Szczegółowe informacje o zasadach dofinansowania można uzyskać w siedzibie Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami (Punkt Obsługi Klienta), ul. Pocztowa 2, 11-500 Giżycko, na stronie internetowej www.mzmgo.mazury.pl lub telefonicznie pod nr 87 429 13 74.

• pdf Wniosek
    Wielkość pliku: 168 KB Pobrania: 475