DOŻYNKI 2020 W MIŁKACH

Z powodu pandemii COVID 19 tegoroczne obchody Święta Plonów w Miłkach miały ograniczoną formę. W niedzielne przedpołudnie w kościele w Miłkach odbyła się uroczysta Msza Święta, celebrowana przez ks. proboszcza Marcelego Ogara i ks. Alfonsa Karpiesiuka. Tegorocznymi starostami Dożynek było małżeństwo Izabela i Cezary Puka ze Staświn. Ksiądz proboszcz oraz wójt gminy Miłki – Barbara Mazurczyk podziękowali miłkowskim rolnikom za ich wysiłek i złożyli życzenia. Mszę uświetniły występu zespołu „Kalina” pod dyrekcją Mirosława Błudzienia. Do konkursu wieńców dożynkowych stanęły cztery sołectwa: Kleszczewo, Marcinowa Wola, Miłki oraz Paprotki i… wszystkie zostały uhonorowane równorzędną nagrodą. W godzinach wieczornych w miłkowskiej świątyni odbył się muzyczny recital „trzech tenorów” – arie operowe i klasyczne przeboje zaprezentowali wytrawni śpiewacy polskich scen: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Ruta.

Dodaj do zakładek Link.